• Bilgi Hattı: 0545 722 22 40
  • Gsm: 0535 619 74 00
  • info@lifestyleadana.com

Adana Zumba

Life Style Adana - One Body One Life

Adana Zumba

"Zumba dans ve fitness egzersizidir. Zumba kendi özel müzikleri ve zumbaya özel ritimleri olan ve zumba eğitmenleri tarafından hazırlanan kareografilerin eğitmen tarafından gruba yaptırılmasıyla uygulanır. Sınıf eğitmenin yaptıklarını yaparak egzersize eşlik eder."


Zumba ile kilo veriliyor mu?

Zumba kardiyo egzersiz dediğimiz belli yaş gruplarına belirlenmiş nabız aralıklarında yaptırılan yağ yakımı sağlayan egzersizlerden biridir. Vücudumuz; yaşımız ve sağlık durumumuza göre belli nabız aralıklarında belli süre antrenmana devam ettiğimizde yağ yakımı gerçekleştirebilir. Ve bu süre içinde nabzımız belli süre yüksek belli süre daha düşük tempoda egzersize devam ettiğimzde en iyi yağ yakımını gerçekleştirir. Zumba bu bahsettiğimiz yağ yakımını en iyi destekleyen egzersizlerden biridir. Her derste ortalama 700-800 kalori harcanır. Fazladan açığa çıkardığımız 7000 kalori bir kilo yağa eş değer olduğuna göre zumba gerçekten yağ yakımını inanılmaz destekleyen bir egzersiz yönetimidir.


Zumba yaparken ne giymek gerekiyor?

Zumba'nın kendi zumba kıyafetleri var bunları tercih edebilirler. Ancak spor yaparken rahat ve pamuklu terlemeyi engellemeyecek rahat kıyafetler giymek ve spor ayakkabı giymek de yeterli olacaktır.Zumbada birkaç çeşit teknik mi var?

Zumba 4 temel dans adımları üzerine oturtulmuş fitness egzersizidir. Bir de zumba specialist dediğimiz sınıflar da var. Bu derslerde kullanılan materyaller, yaş veya mekan olarak belirli özellikler üzerine kurulmuş Zumba specialistleridir.Zumbayı herkes yapabilir mi? Yaş sınırlaması var mı?

Zumba bir dans fitness egzersizidir demiştik. Sağlık durumuyla ilgili doktorlarının kısıtlama yapmadığı kişiler derslere rahatlıkla katılabilirler. Yaş sınırlaması yok kendinizi iyi hissettiğiniz sürece ömür boyu yapılabilicek bir egzersiz. Zumba zaten yaş gruplarına göre specialistler çıkarmıştır. Zumba Gold 45 yaş ve üzeri için, Zumba Kids 8-12 yaş arası, Zumba Junior 4-7 yaş arası ve en miniklerimiz Zumbini 0-2 yaş arası uygulanmaktadır. Anlaşılacağı gibi Zumba her yaşa göre antrenman sistemi organize etmiştir.En çok hangi bölgeyi eritmek için zumba yapılır?

Yağ yakımı bölgesel olarak gerçekleşmez yakılan kaloriyi vücut hangi yağ hücrelerinden harcayacağını kendisi belirler. Yağ hücreleri vücutta kişiye özel göre dağılmıştır. Zumba specialist'lerinden Zumba Glute, Zumba Core, Zumba toning de sıkılaştırma ve güçlendirme egzersizleri bölgelere göre yoğunlaştırılmıştır. Zumba tüm vücudun çalışmasını sağlayan müthiş bir enerjiyle dolu parti havasında geçen çok terlediğiniz bir dans &fitness egzersizidir.. Beslenmenize de özen gösterirseniz kısa sürede kilo vermekle kalamayacaksınız..